22.7.2019
Autor: KaravanTravel.cz

Plážový dům na čtyřech kolech v „marina“ stylu, Eura Mobil Activa One 2019/2020.

Obytné vozy Eura Mobil se pravidelně umísťují na prvních místech v soutěži obytné vozy roku „Reisemobile des Jahres“, Eura Mobily s alkovnou patří v Evropě mezi legendy a ne jinak je tomu i v České republice.
I přes své úspěchy a oblíbenost však Eura Mobil přichází v modelovém roce 2019/2020 se zcela novým konceptem pojetí interiéru s názvem „Beach home – Plážový dům“.
Námořnický styl je stále více populární od severu až po jih Evropy. O to zajímavější je, že si svůj „Plážový dům“ Eura Mobil Activa One můžeme vzít všude s sebou.

Obytný vůz Eura Mobil Activa One 2020 „Plážový dům“ byl stvořen týmem pod vedením Franka Lessmanna, technického ředitele EuraMobil GmbH.

Základ vozu tvoří nový podvozek Fiat Ducato 2020, 2.3 MultiJet2 , Euro 6d-temp o výkonu 140, 160 nebo 180 koní se zvýšeným kroutícím momentem 350 a 400 Nm.

Obytný vůz je postaven na dvojité, teplým vzduchem vyhřívané podlaze s výškou 37cm. Vůz se díky této koncepci, stává velmi dobře ovladatelným a to i v rychlostech nad 100km v hodině. Jak je to možné?
Activa One má výborně propracované rozložení váhy mezi zadní a přední nápravu. Na přední nápravě leží zatížení pasažérů, kabiny Fiat, alkovny, nádrže na naftu, ale také nádrží na čerstvou, šedou vodu. Tak jako všechny Eura Mobily je i Activa One celostně lepena spojovacími profily lepidlem z leteckého průmyslu, to oproti šroubovaným spojům stěn tradičních obytných vozů přináší dodatečnou torzní tuhost nástavby. A v neposlední řadě je důležitým faktorem i váha vozu. Doložnost Eura Mobilu Activa One se díky celostní sklolaminátové konstrukci, bez použití dřeva a hliníku a také díky celkovému odlehčení pohybuje v kategorii do 3,5tuny od 680 do 630kg u modelů v sériové, základní výbavě. Dvojitá podlaha a úložné prostory s ní související poskytují objem úctyhodných 3000 litrů a také přináší další benefit, snižují těžiště vozu, který tak mnohem lépe sedí. Zajímavostí jsou i příplatkové zadní dveře do garáže, které tak umožňují zasunout podélně do „podpalubí“ dvojité podlahy delší předměty jako jsou surfy, plachty, ráhna, lyže, apod.

Za zmínku také stojí, že Activa One „Plážový dům“ se výborně hodí pro celoroční použití, protože splňuje normu EN1646 pro zimní použití. Vůz je izolovaný patentovanou izolací extrudovaného polystyrenu Styrofoam, nádrž na čerstvou i šedou vodu je chráněna proti zamrznutí umístěním ve vyhřívané dvojité podlaze, kde jsou také umístěny vypouštěcí ventily nádrží, tak aby nenamrzali. O teplo a teplá chodidla se v sériové výbavě stará plynové topení a boiler Truma Combi 4kW. Z našich zkušeností můžeme potvrdit, že Truma Combi 4kW s přehledem zajistí teplo domova i v náročných zimních podmínkách. Teplý vzduch z topení je důmyslně rozveden po celém obytném voze za nábytkem i do alkovny tak, aby ohříval povrchy stěn a nábytku.

Hřejivý pocit tepla v Eura Mobilu zajistí, že se budete cítit jako v teple domácího krbu.

Prodejní cena výše uvedeného obytného vozu Eura Mobil Activa One v sériové výbavě je 1.429.000,-Kč včetně 21%DPH. Vůz s motorizací 160 koní a bohatou příplatkovou výbavou se reálně bude pohybovat kolem 1.669.000,-Kč včetně 21%DPH.

Kategorie: