FAQ

Prodej – Často kladené dotazy

Zatím zde žádné nejsou

Zatím zde žádné nejsou

Půjčovna – Často kladené dotazy

Jaké jsou základní podmínky pro půjčení obytného vozu?

Jaké jsou vlastně základní podmínky pro zapůjčení obytného vozu?

K půjčení obytného vozu je nutné:
* Minimální věk 21 let
* Vlastnit řidičské oprávnění skupiny B alespoň 3 roky
* Předložit dva platné doklady (občanský průkaz či pas, řidičský průkaz)
* Mít uhrazeno půjčovné v celé své výši spolu se servisním poplatkem a vratnou kaucí
* Mít uzavřenou smlouvu o půjčení a předávací protokol od obytného vozu – bude předáno (vyřizuje se) v den zapůjčení vozu

Jak probíhá převzetí vozu a vrácení vozu?

MÍSTO VYZVEDNUTÍ:
Obytný vůz se vyzvedává na centrále KaravanTravel.cz na adrese “Staré náměstí 1079/11a, 161 00 Praha 6”.
DEN VYZVEDNUTÍ:
Obytný vůz se vyzvedává první den nájmu.
ČAS VYZVEDNUTÍ:
Čas vyzvednutí vozu je od 14:00 do 16:00.
Pokud si klient připlatí dřívější vyzvednutí vozu, tak je možné vůz vyzvednout od 10:00.
DOPLŇKOVÉ INFORMACE K VYZVEDNUTÍ:
Obytný vůz je vždy předáván umytý, vyčištěný a zkontrolovaný po posledním nájemci.
Vůz se předává s plnou nádrží kvalitních pohonných hmot “Diesel” bez biosložky,
u vozů využívající AdBlue s plnou nádrží kvalitních pohonných hmot “Diesel” bez biosložky a plnou nádrží AdBlue.

MÍSTO VRÁCENÍ:
Obytný vůz se vrací na centrále KaravanTravel.cz na adrese “Staré náměstí 1079/11a, 161 00 Praha 6”.
DEN VRÁCENÍ:
Obytný vůz se vrací poslední den nájmu.
ČAS VRÁCENÍ:
Čas vrácení je nejpozději do 11:00.
Pokud si klient připlatí pozdější vrácení vozu, tak je možné vůz vrátit do 16:00.
DOPLŇKOVÉ INFORMACE K VRÁCENÍ:
Po vrácení vozu se provádí kontrola stavu vozidla, pokud nebude možné provést kontrolu v daný den provede se kontrola následující pracovní den.
Obytný vůz musí být navrácen ve stejném stavu, jako byl předán, tzn. umytý, čistý, s vyprázdněnou odpadní kazetou WC, plnou nádrží pohonných hmot popřípadě plnou nádrží pohonných hmot a AdBlue. V případě vrácení nevyčištěného vozu či poškozeného atd. se účtuje poplatek, viz Všeobecné obchodní podmínky.

JAK PROBÍHÁ PŘEDÁNÍ VOZU A VRÁCENÍ VOZU?
PŘEDÁNÍ VOZU
* Před předáním vozu se vůz celý zkontroluje zvenku a uvnitř a poté se vůz kompletně nafotí jak zvenku tak uvnitř (cca 500-1000 fotografií).
* V den předání vozu se vůz předává cca 1hodinu. Nejdříve se vůz projde celý zvenku a ke všemu se něco řekne. Poté se vůz projde celý uvnitř a zase se ke všemu něco řekne. Proto předání trvá cca 1hodinu, toto není pro to, abychom klienta nějak zdržovali ale proto, aby klient věděl jak se vůz ovládá a neměl na své dovolené nějaký stres a také aby případně věděl co a jak jde na voze poničit a mohl se toho vyvarovat.
* Poté se podepisují tři dokumenty “předávací protokol, seznam vybavení vozu, seznámení s obsluhou vozu”. Do předávacího protokolu se vypisují všechny osoby které budou fyzicky ve voze a u osob kteří by vůz chtěli řídili se do předávacího protokolu zapíší čísla dokladů (občanský průkaz nebo pas, řidičský průkaz).
VRÁCENÍ VOZU
* Jakmile se vůz přiveze zpět k nám do areálu, tak se zase podepisují tři dokumenty jako při předání vozu “předávací protokol, seznam vybavení vozu, seznámení s obsluhou vozu”. Do těchto dokumentů se zapíše datum a čas vrácení vozu, stav km, stav pohonných hmot. Poté klient odchází z areálu.
* Vůz se poté znovu kompletně zkontroluje zvenku a uvnitř a zase se kompletně nafotí zvenku a uvnitř (zase cca 500-1000 fotografií).
Pokud by se na voze nenašla žádná vada, tak se vytváří finální závěrečný doklad (faktura), kde je kauce zapsaná mínusem. Doklad ve formátu pdf se zasílá klientovi na email uvedený v jeho objednávce a zadává se platba kauce do banky k autorizaci (kauce se vždy vrací na bankovní účet klienta ze kterého nám peníze přišli, pokud si to klient nebude přát jinak).
Pokud by se na voze (zvenku či uvnitř) našla nějaká vada, porovnají se fotografie a popis vad před předáním vozu a po vrácení vozu. Pokud by se zjistilo, že vůz byl poničen během daného zapůjčení, tak se písemně kontaktuje klient který měl vůz v danou dobu zapůjčený. Poté se zjistí cena poničeného dílu/práce/apod. a daná věc se odečítá z kauce. Poté se vytváří finální závěrečný doklad (faktura), kde je kauce zapsaná mínusem. Doklad ve formátu pdf se zasílá klientovi na email uvedený v jeho objednávce a zadává se platba kauce do banky k autorizaci (kauce se vždy vrací na bankovní účet klienta ze kterého nám peníze přišli, pokud si to klient nebude přát jinak).

Je obytný vůz pojištěn?

Naše obytné vozy jsou pojištěny: povinným pojištěním, havarijním pojištěním (spoluúčast 10% minimálně však 10000,-Kč), celoevropskou asistencí, připojištěním skel.
Při poškození či ztrátě něčeho v interiéru a při vniknutí, kde bude škoda třetí osobou, se havarijní pojištění neuplatňuje. V těchto případech bude škoda odečtena z vratné kauce.

Mohu si obytné auto půjčit i v zimě?

Ano, naše obytná auta jsou připravena na zimní provoz. Někteří z Vás si již vyzkoušeli kouzlo zimního kempování třeba na úpatí Alpských sjezdovek. Podrobné informace o této možnosti Vám rádi sdělíme osobně nebo přes email či kontaktní formulář.

Jaká je minimální doba pronájmu?

Minimální doba pronájmu jsou 3 dny (Sezóna B).
V hlavní sezóně (Sezóna A) minimálně 7 dní, pokud se smluvní strany nedohodnou jinak.

Plyn, elektřina a voda v obytných vozech

V našich obytných vozech naleznete plynovou láhev s čistým propanem. Další kus/kusy plynových láhví je možnost si přikoupit. Dále jsou ve vozech dvě baterie, jedna je klasická auto baterie a druhá je pro obytnou část vozu, ta se dobíjí při jízdě, solárním panelem, nebo kabelem do sítě. Ve voze je umístěna nádrž na čistou vodu a nádrž na odpadní vodu. Množství čisté vody v nádrži je dostatečné na přibližně dva/tři dny a objem odpadní nádrže rámcově odpovídá objemu nádrže čisté vody.

Jaké spotřebiče jsou ve vozech umístěny?

Ve všech vozech naleznete lednici s mrazákem. Lednice funguje na plyn, při zapojení do sítě nebo při jízdě na autobaterii. Vozy jsou vytápěny plynovým/elektrickým či naftovým topením s integrovaným bojlerem a ve všech vozech je také umístěn vařič fungující na plyn.

Jaký je rozdíl mezi obytným přívěsem a obytným vozem?

Pokud přemýšlíte o dobrodružném cestování s možností přespat téměř všude a navíc v soukromí, jistě Vás napadl pronájem obytného vozu nebo obytného přívěsu.

Ale jaký je vlastně rozdíl mezi obytným přívěsem a obytným vozem?

Obytný přívěs
Obytný přívěs se připojí za Váš automobil a v případě potřeby ho můžete kdekoliv odpojit. Obytný přívěs se hodí spíše pro delší stání na jednom místě. Při příjezdu na místo určení, přívěs odpojíte v kempu a vozem se vydáte na výlety po okolí. Přívěs je poměrně dost těžký, navíc s vybavením se jeho hmotnost dostává do opravdu vysokých čísel, proto je potřeba mít auto se silným výkonem. Nevýhodou obytných přívěsů jsou hlavně omezené možnosti při cestování, menší rychlost a horší manipulace díky celkové délce soupravy.

Obytný vůz
Obytné vozy jsou v podstatě takové 2v1, automobil a příbytek. Obytný vůz se hodí především pro dobrodružné a akční lidi, kteří neradi tráví dovolenou na jednom místě. Díky obytnému vozu nebudete závislí na kempech. V některých zemích je možné stát i tzv. “na divoko”. S obytným vozem se daleko lépe manévruje, nežli s obytným přívěsem. Pokud se Vám stane, že zajedete někam, kam jste nechtěli, otočit či vycouvat je mnohem jednodušší s autem, než s dlouhou nápravou. S obytným vozem lze cestovat také v zimě. Jedinou nevýhodou zřejmě je, že obytné vozy mají poměrně vyšší pořizovací cenu.

Co je to alkovna, polointegra, integra?

Marně si lámete hlavu nad pojmy jako “alkovna, polointegra, integra” na které jste narazili při výběru vhodného obytného vozu pro Vaši dovolenou? Už dále nemusíte.

Alkovna
Prostorné obytné auto, plně vyhovující čtyřčlenné až šestičlenné rodině. Samotná alkovna je vlastně ten „hrbol“ nad kabinou řidiče, určený pro spaní. Pro vyšší počet možných pasažérů je oblíbená v půjčovnách.

Polointegra
Přední kabina řidiče je klasická kabina dodávky, propojená s obytnou částí. Stejně jako integrál je vhodný pro dvojici, příležitostně i pro tři nebo čtyři osoby.

Integra
V tomto vozidle tvoří kabina pro řidiče a obytná část jeden prostor. Integrál je vhodný pro dvojici, ale při troše uskromnění v něm lze slušně cestovat i ve čtyřech.

Co si vzít s sebou do obytného vozu?

Zajisté oceníte vlastní pohodlí, proto necháme na Vás vybavení vozu prostěradly, polštáři a přikrývkami či spacími pytli. Do obytného vozu si také přibalte sportovní potřeby, společenské hry pro zpestření večerů a samozřejmě dobrou náladu.

V rámci pronájmu od nás obdržíte:
Jídelní sada melaninového nádobí s protiskluzovou úpravou Brunner, Sada hrnců Brunner, Krájecí nože a kuchyňské vybavení, Kempingový stůl a židle, Koště a smeták s lopatkou, Vyrovnávací nájezdové klíny, Kabel 230V 25m, 2x Redukce CCE, Smršťovací hadice na vodu 20m, Konev na vodu, Papír a tablety do chemického WC, Plynová láhev s čistým propanem, Lepící sada, Povinná výbava

Výhody dovolené v obytném voze

Jaké jsou výhody dovolené obytným vozem?

Náklady na dovolenou s obytňákem jsou poloviční oproti klasické rodinné dovolené.
Jste pány svého času, můžete vyrazit téměř kamkoliv a na jak dlouho chcete.
Během Vaší dovolené v obytném voze ochutnáte naprostou svobodu a volnost.
V obytňáku je to téměř jako u Vás doma, pohodlné a vše po ruce.
Díky tomu si užijete naprostou pohodu ve všech chvílích během Vašeho cestování.

Kde a jak nocovat s obytným vozem?

Doporučujeme nocovat na místech k tomu určených jako jsou kempy a stelplatzy. Při výběru místa na nocování vždy dbejte především na vlastní bezpečnost. Nocování na osamocených místech Vám nedoporučujeme.

Co je to garáž?

Narazili jste při výběru obytňáku pro Vaši letní dovolenou na pojem “garáž”, uvedený ve výbavě obytného vozu? Přemýšlíte co garáž v obytném voze může asi být? Jako garáž je označen nákladový prostor v zadní části vozu. Tento prostor je přístupný velkými dveřmi z boku auta. Garáž je určena k přepravě rozměrných předmětů – jízdních kol, kempingového nábytku, apod. U obytných vozů větších rozměrů je možné do garáže umístit také skútr.

Co naše zvířecí miláčci?

S ohledem na možné alergie dalších nájemců, je v obytném voze zakázán pobyt domácích mazlíčků – kočky, psi, apod.

Jak je to s kouřením v obytném voze?

Ve voze je přísný zákaz kouření.

Jaký je limit najetých kilometrů?

Denní limit najetých kilometrů v ceně půjčení obytného vozu je 300km/1den (průměr po dobu trvání nájmu).
Vzorový příklad: při zapůjčení vozu na 5 dní je v ceně pronájmu 1500 km
V případě překročení tohoto limitu je účtován poplatek 5,99 Kč včetně DPH za každý další ujetý kilometr.

NoLimit
Poplatek za nadlimitní kilometry se neúčtuje v případě přikoupení služby obsahující “NoLimit”.
Vzorový příklad: například při zapůjčení obytného vozu na 10 dní s přikoupenou službou obsahující NoLimit mohu ujet klidně 5000 km, ne 3000 km, a nebudou účtovány přejeté kilometry.

Doplňkové služby

Doplňkové služby existují ve dvou variantách.
Příplatkové služby za jednorázový poplatek jako například: NoLimit ujetých kilometrů, dřívější vyzvednutí vozu první den nájmu, pozdější vrácení vozu poslední den nájmu, úklid interiéru a exteriéru po vrácení vozu, další 1ks plynové bomby s čistým propanem, zimní pneu. Příplatkové služby za denní sazbu jako například: nástavbová klimatizace, 3. lůžko či 4. lůžko u vozů kde standartně nejsou.

U každého obytného vozu v naší půjčovně naleznete vždy dostupné příplatkové služby pro daný vůz. Například pokud u jednoho vozidla je možnost si připlatit nezávislou klimatizaci tak tuto kolonku naleznete hned pod rezervačním kalendářem, pokud u nějakého vozu tento příplatek možný není, tak pod rezervačním formulářem tuto kolonku nenaleznete.

Co dělat při poruše nebo nehodě půjčeného obytného vozu?

Poruchy
Text bude doplněn. Pokud byste se rádi na tento dotaz zeptali, využijte náš kontaktní formulář.
Nehody
Text bude doplněn. Pokud byste se rádi na tento dotaz zeptali, využijte náš kontaktní formulář.

Jaké jsou sankce za porušení podmínek?

* Kouření v obytných autech (nutnost vytepovat a řádně vyčistit před dalším půjčením): 5.000,- Kč
* Za profesionální vyčištění interiéru vozu v případě vrácení vozu v silně znečištěném stavu bude účtován poplatek/sankce 5.000 Kč
(v případě, že znečištění vozu nebude možné odstranit běžně dostupnými prostředky uhradí nájemce náklady zvláštního čištění nebo náhradu vzniklé škody)
* Za vyprázdnění odpadní nádoby WC, pokud nebude před vrácením vozu vyprázdněna, bude účtován poplatek/sankce 1.500 Kč
* Za nevrácení osvědčení o technickém průkazu vozu bude účtován poplatek/sankce 5.000 Kč
* Za nevrácený klíč od zapalování vozu bude účtován poplatek/sankce 10.000 Kč
* Za příslušenství vozu, které nájemce nevrátí při vrácení vozu, nebo bylo vráceno zničené nebo poškozené, bude vyúčtována cena pořízení příslušenství nového
* Náhrada administrativních nákladů spojených s odstraňování škod na vozidle v případě poškození vozidla vinou nájemce bude účtováno 2.420,-Kč
* Za vrácení vozu s nedotankovaným palivem bude účtován poplatek 500,-Kč plus cena za chybějící palivo
* Za vrácení vozu s nedotankovaným AdBlue (ve vozech, kterého používají) bude účtován poplatek 500,-Kč plus cena za chybějící AdBlue
* Při překročení denního limitu najetých kilometrů (300km/1den, jde o průměr po dobu trvání nájmu) je účtován poplatek 5,99 Kč včetně DPH za každý další ujetý kilometr.
Poplatek za nadlimitní kilometry se neúčtuje v případě přikoupení doplňkové služby obsahující “NoLimit”.

Výše storno poplatků při odstoupení od smlouvy:
* Při zrušení 60 a více dnů přede dnem počátku nájmu = 20% z celkového sjednaného nájemného
* Při zrušení 30 a více dnů přede dnem počátku nájmu = 50% z celkového sjednaného nájemného
* Při zrušení 15 a více dnů dnem počátku nájmu = 80% z celkového sjednaného nájemného
* Při zrušení 14 a méně dnů přede dnem počátku nájmu = 100% z celkového sjednaného nájemného

Detailně rozepsané veškeré pokuty/sankce apod. najdete na stránce Všeobecné obchodní podmínky.

Jak zrušit rezervaci?

Pokud nájemce potřebuje zrušit rezervaci, musí nás kontaktovat elektronickou poštou – email: pujcovna@karavantravel.cz

Nájemce je oprávněn jednostranně zrušit sjednanou smlouvu pouze v případě, že uhradí pronajímateli následující storno poplatky:
* při zrušení 60 a více dnů přede dnem počátku nájmu = 20% z celkového sjednaného nájemného
* při zrušení 30 a více dnů přede dnem počátku nájmu = 50% z celkového sjednaného nájemného
* při zrušení 15 a více dnů dnem počátku nájmu = 80% z celkového sjednaného nájemného
* při zrušení 14 a méně dnů přede dnem počátku nájmu = 100% z celkového sjednaného nájemného

Více informací najdete na stránce Všeobecné obchodní podmínky.

Servis – Často kladené dotazy

Zatím zde žádné nejsou

Zatím zde žádné nejsou